Gemlik de Diş Beyazlatma

Bursa Gemlik Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nedir?

Bursa Diş Kliniğimizde diş  beyazlatma tedavisi yaparız. Diş ağartmak olarak da adlandırılan bu sistem mevcut dişlerin renginin daha beyaz renge dönüştürülme işlemi olarak da biliriz. Dişlerin rengi genetik olarak veya beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak daha sarı yada zaman içinde daha koyu renge dönüşüyor.

Düzenli ve sık fırçalama alışkanlığına sahip olmanıza rağmen dişlerinizin rengi maalesef beyazlaşmayabilir. Bu renk sizin ten renginiz gibi sabit olur. Estetik bir gülümseme için dişlerinizin formu ve muntazamlığı ile birlikte beyaz, canlı bir renk tonunda olması da gerekir. Beyaz ve canlı bir diş rengi yüzyıllardır estetik gülümseme dizaynında aranan özelliklerin başında sıralanmıştır. Bursa Diş Kliniğin de diş beyazlatma işlemi sağlıklı olan tüm dişlere uygularız. Dişlerinize yapılacak diş ağartma işlemi için en doğru kararı diş hekimimiz verir. Diş hekimimiz muayenesi ile beyazlatma için dişlerinizin uygun olup olmadığına karar verir.  Daha sonra yaklaşık olarak hangi beyazlığa gelebileceği size örneklenerek gösteririz. Bu estetik tedavi şekli oldukça basit ve hızlı bir uygulamalardır. Bursa Gemlik Diş Kliniğin yapılacak 15-20 dakikalık beyazlatma uygulaması ile çok rahatlıkla daha beyaz renkli dişlere sahip olabilirisiniz.

Bursa Gemlik Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Ağartma için kullanılan ağartıcı jelin sadece diş yüzeylerine temas etmesi, dudak ve dişetine temasından kaçınılması gerektiğinden bu yöntemlerden Diş hekimimiz kontrolünde yaparız. Bu sistemde  kullanılan ağartıcı jelin içeriği hemen hemen tüm sistemlerde aynıdır. Kullanılan ışık kaynağı ise jeli biraz daha aktif duruma getirmek içindir.

Diş beyazlatma işleminde doktorumuz önce diş etlerinizi ve çevre dokuları koruyucu silikon bir madde ile temizler. Daha sonra ağartma jelini dişlerinizin yüzeyine yayıp jeli daha aktif hale getirmek için uygun bir ışık kaynağını kullanırız. Bu tedavi işlemi zaman olarak az farklılıklar gösterir. Genellikle 15-20 dakikalık seanslar olarak tedavi süresi belirleriz.

Beyazlatma işlemi sırasında çok az hassasiyet hissetmeniz normaldir. Hassasiyetin derecesine göre doktorumuz işleme devam edip etmeyeceğine karar verir.